Ile kosztuje podgrzewanie wody prądem?

W zależności od możliwości i potrzeb użytkownicy mogą zdecydować się na podgrzewanie wody prądem lub przez źródła ciepła takie jak kocioł czy system solarny. Obecnie jednak największą popularnością cieszy się podgrzewanie elektryczne wody.

Podgrzewanie elektryczne jest szczególnie wygodne, gdy użytkownicy nie mają dostępu do sieci ciepłowniczej. Największą zaletą elektrycznych podgrzewaczy wody jest niski koszt instalacji związanej z montażem urządzenia (w przypadku gdy posiadamy instalację o odpowiedniej mocy). Zapewniają one również ciepłą wodę bez rozpalania w piecu. Sprawdźcie, dlaczego rekomendowane podgrzewacze elektryczne pozostają atrakcyjną opcją dla innych instalacji ciepłej wody użytkowej. Przeczytajcie nasz dzisiejszy wpis!

Energooszczędne bojlery elektryczne do wody i podgrzewacze przepływowe

Wśród urządzeń elektrycznych wyróżnia się produkty zbiornikowe oraz przepływowe. Elektryczne podgrzewacze zbiornikowe, czyli popularne bojlery, są dobrym rozwiązaniem dla wieloosobowych gospodarstw. Dzięki temu ogranicza się przepływ wody przez instalację, a tym samym straty cennego ciepła. W praktyce przekłada się to na mniejsze zużycie wody, czyli mniejsze opłaty za prąd. Dodatkowym atutem energooszczędnych bojlerów elektrycznych do wody, oferowanych przez naszą firmę, jest to, że izoluje się je poliuretanem. Dzięki temu woda jest gorąca przez długi czas.

Obecnie jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań jest montaż podgrzewacza przepływowego. Istotą jego działania jest pobór prądu tylko podczas pobierania wody. Oczywiście koszty ogrzewania są uzależnione również od mocy i wielkości urządzenia, a także potrzeb mieszkańców. Okazuje się jednak, że podgrzewanie prądem to obecnie jedna z oszczędniejszych opcji na rynku.

Bojlery elektryczne – energooszczędne rozwiązania do podgrzewania wody

Bojlery elektryczne jako energooszczędne rozwiązania są nadal preferowane przez wielu nabywców, ponieważ ich stosowanie niesie za sobą liczne, potencjalne korzyści. Podgrzewacz elektryczny zbiornikowy umożliwia szybkie przygotowanie dużej ilości ciepłej wody, co stanowi szczególną zaletę dla użytkowników. Atrakcyjną opcją jest przy tym podgrzewanie wody w okresach niższych taryf energetycznych, aby następnie móc cieszyć się dostępnym zapasem przez resztę dnia.

Bojler elektryczny energooszczędny zawiera w swej konstrukcji izolację, która skutecznie chroni zgromadzoną wodę. Nie ma więc obaw o jej wychłodzenie. Jednocześnie posiada się możliwości precyzyjnego dostosowania parametrów działania do indywidualnych potrzeb oraz kontrolowania poziomu zużycia medium.

Dlaczego warto zdecydować się na elektryczny podgrzewacz wody?

Nowoczesne elektryczne podgrzewacze wody są niezwykle wygodnym i praktycznym rozwiązaniem. Nie wymagają codziennej obsługi, włączają i wyłączają się same, kiedy zachodzi taka potrzeba. Dzięki niewielkim rozmiarom można zamontować je praktycznie w każdym miejscu. Podgrzewacze przepływowe wyróżniają się także estetycznym wyglądem. Ogromną zaletą tych urządzeń, zarówno zbiornikowych, jak i przepływowych, jest energooszczędność. Ta jest spowodowana dodatkową izolacją i rozwiązaniami, które mają za zadanie ograniczyć pobór prądu, gdy nie jest to potrzebne.

Warto dodać, że podgrzewacze elektryczne są w pełni bezpieczne dla mieszkańców. Dodatkowo urządzenia zbiornikowe zachowują ciepło na długi czas. Dzięki temu woda jest gorąca, nawet jeśli podgrzewacz zakończył pracę. Gdy osiąga zbyt niską temperaturę – energooszczędny bojler elektryczny do wody może włączyć się automatycznie.

Energooszczędny bojler do wody – na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Na rynku dostępne są rozmaite urządzenia przeznaczone do podgrzewania wody, a jednym z najpopularniejszych jest bojler elektryczny energooszczędny. Jeśli Ciebie również interesuje ta opcja, sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas zakupu tego typu sprzętu. Do najważniejszych czynników zaliczają się:

  • sposób izolacji zbiornika – pojemnościowy, energooszczędny bojler do wody powinien mieć dobrą izolację, aby mógł utrzymywać wysoką temperaturę cieczy przez długi czas. Producenci najczęściej stosują piankę poliuretanową. Wykonana z niej izolacja pozwala na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej, ponieważ podgrzewacz nie musi często się włączać w celu utrzymania odpowiedniej temperatury wody.
  • materiał obudowy zbiornika – energooszczędny bojler elektryczny powinien być zrobiony z wytrzymałych materiałów. Co więcej, muszą one dobrze radzić sobie z wilgocią oraz korozją. To przedłuży ich żywotność.
  • sposób montażu – energooszczędne bojlery elektryczne do wody można montować w pionie i poziomie. Pierwsza opcja jest lepsza, ponieważ wówczas zbiornik może być zamocowany jako urządzenie stojące lub w systemie wiszącym.
  • moc grzałki – bojler energooszczędny powinien mieć odpowiednią moc, dopasowaną do ilości i potrzeb domowników. Należy mieć na uwadze, że parametr ten wpływa nie tylko na czas podgrzewania wody, lecz również na zużycie prądu. Im większa moc grzałki, tym szybciej woda się nagrzewa, jednak pobór energii elektrycznej jest wyższy.
  • efektywność energetyczna – oszczędny bojler elektryczny wyróżnia się klasą efektywności energetycznej A lub B. Urządzenia o wysokiej sprawności zużywają mniej prądu, a to przekłada się na niższe rachunki.
  • funkcje dodatkowe – nowoczesne bojlery elektryczne energooszczędne często są wyposażone w funkcje, które zwiększają komfort korzystania z nich i poprawiają bezpieczeństwo. Mowa tu np. o zabezpieczeniu przed przegrzaniem czy systemie nie dopuszczającym do pracy na sucho.

Co wpływa na koszt podgrzewania wody prądem?

Koszty podgrzewania wody energią elektryczną są zróżnicowane, a wpływ na wysokość rachunków ma kilka elementów. Jednym z nich jest moc urządzenia. Im większa, tym wyższe zużycie prądu. Trzeba mieć jednak na uwadze, że mocniejsze bojlery szybciej grzeją wodę. Kolejnym czynnikiem jest sprawność podgrzewacza – im wyższa, tym lepiej. Koszty korzystania z bojlera elektrycznego energooszczędnego zależą również od ceny prądu, zużycia wody, a nawet miejsca montażu urządzenia – najlepiej, aby zbiornik znajdował się blisko kranu.

Wróć do bloga